“Yunar Meerschaum is owned and operated by Yunar family who had been carving meerschaum genetation to generation.” — Abdülvahap YUNAR

About Us

Yunar Pipo olarak iki kuşak boyunca lüle taşını işleyip, siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Sitemizde bulunan bütün ürünler Yunar Pipo’nun yöneticisi, sahibi ve Eskişehir’in en genç lületaşı ustası Abdülvahap Yunar tarafından yapılmıştır. Pipo ve pipo ile ilgili birçok ürüne sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

As Yunar Pipo, we dress meerschaum and offer it to our precious customers for two generations. All the products available on our website are made by Abdülvahap Yunar who is the manager and owner of Yunar Pipo and the youngest meerschaum artist in Eskişehir. You may reach many pipe and pipe related products via our website.

Yunar Pipo olarak işimizi ciddiye alıyor, sizlere en iyi hizmeti vermek için sürekli çalışıyoruz. Aktif olarak Birleşik Devletler, Almanya, Avusturya, Fransa, Japonya, Çin gibi ülkelerin başta olduğu kısacası dünyanın dört bir yanında oluşturduğumuz pazar payımızı arttırmayı ve dünyada sadece Eskişehir’de bulunan lületaşını yurt dışında da tanıtmayı kendimize hedef seçtik. Ürün kalitemize güvenmekteyiz; işlediğimiz lületaşları birinci kalite ve blok taşın işlenmesiyle meydana gelmektedir. Müşteri memnuniyetinin önemini biliyor, ürünlerimizin kalitesinden memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

As Yunar Pipo, we take our business seriously and work continously in order to give you the best service. We aim to increase our market share that we formed in the countries like the United States, Germany, Austria, France, Japon, China in short all around the world and to also introduce meerschaum which can only be found in Turkey in the world abroad. We trust our product quality since the meerschaum we dress is first quality and it is produced by dressing the block stone. We know the importance of customer satisfaction and we guarantee your satisfaction by the quality of our products.  

MISSION & VISION

Dünya üzerinde lületaşının en yoğun rezervine sahip olan Eskişehir’de küçük bir atölyeden başlayarak Amerika’nın çeşitli şehirlerindeki fuarlara kadar uzanan patentli ürünlerimizi; doğru kalite-fiyat oranını sağlayarak, geniş bir ürün yelpazesi ile sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak.

Starting from a little workshop in Eskişehir which has the richest reserve of meerschaum in the world and reaching to the expositions in the various cities in America, we offer our patented articles by securing right quality-price ratio with a broad product range in order to provide customer satisfaction in the highest level.

Yerin 300 m altından çıkarılan, gözenekli yapı ve yumuşak bir dokuya sahip olan, hafif olması ve düşük yoğunluğu ile öne çıkan Eskişehir’in beyaz incisi lületaşını ve işletmecimizin hayal gücü, el becerisi ve deneyimi ile harmanlanmış patentli ürününlerini en kaliteli ve güvenilir bir şekilde Türkiye genelinde ve dünya çapında tanıtmayı ve değerli müşterilerimize ulaştırmayı hedefliyoruz.

We aim to introduce the white pearl of Eskişehir, meerschaum which has a porous structure and soft texture and which is prominent in being light and having low density and extracted from 300 m underground and our patented articles which were made by the imagination, handicraft and experience of our artist both in Turkey and in the world and to deliver them to our precious customers in a reliable and finest quality way.